• Facebook
  • Newsletter
  • Kanał RSS
  • EN
  • Zmiana wielkości czcionki
  • Zmiana kontrastu
  • Drukuj
Formularz wyszukiwania
  • Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Gminy w Babicach
  • ePUAP

Wigilia dla mieszkańców

19 grudnia 2011
W dniu 16 grudnia 2011 r. o godz. 14:00 przy wspólnym Wigilijnym stole zasiadło ponad 200 mieszkańców Babic . . .
     Święta Bożego Narodzenia to czas wyjątkowy. Dla wielu z nas najważniejszy w roku. Ten niepowtarzalny wieczór spędzamy przy stole, z ludźmi, którzy są nam bliscy. Spożywamy świąteczne potrawy, dzielimy się opłatkiem. W dniu 16 grudnia 2011 r. o godz. 14:00 przy wspólnym Wigilijnym stole zasiadło ponad 200 mieszkańców Babic, w tym Radni Gminy Babice wraz z Przewodniczącym Rady Gminy Panem Wiesławem Dominem, Ksiądz Proboszcz Antoni Pitek, Sołtysi, przedstawiciele Oświaty, Kultury, Organizacji Pozarządowych, Koło Gospodyń Wiejskich z Mętkowa, pracownicy Ośrodka Pomocy Społecznej.
     W imieniu Wójta Gminy, Kierownik Ośrodka Pomocy Społecznej, Jolanta Radecka złożyła mieszkańcom życzenia z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia i nadchodzącego Nowego Roku. Następnie zaprezentowano, jakie działania zostały zrealizowane w ramach Programu Aktywności Lokalnej. W dalszej części Koordynator projektu – Pani Agata Pałka wraz z Przewodniczącym Rady Gminy, Wiesławem Dominem wręczyli uroczyście uczestnikom projektu dyplomy oraz upominki. W dalszej kolejności Kierownik OPS złożyła podziękowania dla instytucji zaangażowanych w realizację Programu Aktywności Lokalnej. Ciepłego i rodzinnego charakteru całej uroczystości dodały jasełka w wykonaniu dzieci z Oddziału Przedszkolnego przy Szkole Podstawowej w Rozkochowie przygotowane przez księdza Rafała Cinala oraz Panią Dorotę Dindorf – Dyrektora Szkoły Podstawowej w Rozkochowie. Wyjątkowego nastroju dodało również tradycyjne kolędowanie z gwiazdą wykonane przez Koło Gospodyń Wiejskich z Mętkowa.
     Koniec grudnia przyniósł ze sobą uroczyste zakończenie III edycji projektu systemowego pn. „Aktywizacja społeczno-zawodowa bezrobotnych w gminie Babice” współfinansowanego z funduszy Unii Europejskiej.
     W ramach projektu systemowego indywidualnymi kontraktami socjalnymi objętych zostało 12 osób korzystających z pomocy społecznej.
     Udało się zrealizować wszystkie instrumenty aktywnej integracji założone w projekcie, czyli aktywizacja społeczna polegająca na uczestnictwie w doradztwie zawodowym prowadzonym w formie spotkań grupowych, które obejmowały zagadnienia tj. rynek pracy, metody aktywnego poszukiwania pracy, kluczowe umiejętności życiowe, dokumenty aplikacyjne, autoprezentacja, rozmowa kwalifikacyjna, ukierunkowanie zawodowe. Następnie zrealizowane zostały zajęcia indywidualne oraz grupowe z psychologiem. Uczestnicy podczas trwania tych zajęć zapoznali się z takimi zagadnieniami jak: komunikacja, samoocena i samoświadomość, stres – czym jest, jak sobie z nim radzić, nauka rozpoznawania i ekspresji emocji.
     Ponadto uczestnicy projektu brali udział w warsztatach kompetencji i umiejętności społecznych. Dzięki tym zajęciom każda z osób uczestniczących w projekcie miała możliwość zapoznania się z działaniem spółdzielni socjalnej, wzięła udział w treningu budżetowym, treningu zarządzania czasem, zajęciach z zakresu prawa pracy i BHP, warsztatach jak kształtować swój wizerunek zewnętrzny, a także z zakresu prawa na co dzień.

     W ramach Programu Aktywności Lokalnej zorganizowano imprezy, spotkania i działania takie jak:
- KONFERENCJA PROMUJĄCA POŁĄCZONA Z DEBATĄ OBYWATELSKĄ
- KONSULTACJE Z PSYCHOLOGIEM
- DZIEŃ SENIORA
- NA HERBACIANYM SZLAKU
- SPOTKANIA Z DORADCĄ ZAWODOWYM
- KONKURS LITERACKI „LEGENDA O MĘTKOWIE”
- ESTETYKA OTOCZENIA
- DZIEŃ DZIECKA  
- ZIELONE ŚWIĄTKI
- TRENING KOMPETENCJI I UMIEJĘTNOŚCI SPOŁECZNYCH
- PIKNIK WAKACYJNY
- KONKURS – „MÓJ PIĘKNY OGRÓD – DBAM WIĘC MAM”
- WYCIECZKA DO KOPALNI SOLI W BOCHNI
- WYDAWANIE PACZEK ŻYWNOŚCIOWYCH
- LEKCJE TRADYCJI REGIONALNYCH
- WARSZTATY PRAKTYCZNEGO PISANIA CV ORAZ SPOTKANIE Z ASYSTENTEM RODZINY
- WIECZÓR ANDRZEJKOWYCH TRADYCJI
- KONKURS – „NAJSMACZNIEJSZE TRADYCYJNE CIASTO”
- CYKL ROZGRYWEK UNIHOKEJA
- CYKL EDUKACYJNY „MUZYKA  JEST  DLA  WSZYSTKICH”

     Wszystkim uczestnikom projektu dziękujemy za wytrwałość i życzymy powodzenia.
     Składamy serdeczne podziękowania za niepowtarzalne wrażenia artystyczne dla Pani Doroty Dindorf, Dyrektor Szkoły Podstawowej w Rozkochowie i Księdza Rafała Cinala za przygotowanie wspaniałego spektaklu jasełkowego oraz Koła Gospodyń Wiejskich w Mętkowie za niezrównane kolędowanie.