• Facebook
  • Newsletter
  • Kanał RSS
  • EN
  • Zmiana wielkości czcionki
  • Zmiana kontrastu
  • Drukuj
Formularz wyszukiwania
  • Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Gminy w Babicach
  • ePUAP

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego w Babicach.

30 lipca 2015
Dnia 29 lipca 2015 r. odbyło się uroczyste otwarcie Punktu Potwierdzania Profilu Zaufanego, który znajduje się na Dzienniku Podawczym (parter, pok. 1) Urzędu Gminy w Babicach przy ul. Krakowskiej 56.
Dnia 29 lipca 2015 r. odbyło się uroczyste otwarcie Punktu Potwierdzania Profilu Zaufanego, który znajduje się na Dzienniku Podawczym (parter, pok. 1) Urzędu Gminy w Babicach przy ul. Krakowskiej 56.
Profil zaufany to bezpłatna metoda uwierzytelnienia obywateli w systemach e-administracji (m.in. ePUAP, CEIDG, ZUS). Dzięki profilowi zaufanemu obywatel może załatwić sprawy administracyjne drogą elektroniczną, bez konieczności wychodzenia z domu, 24 godziny na dobę, z dowolnego miejsca.
Aby aktywować Profil Zaufany, konieczne jest założenie konta na ePUAP-ie, złożeniu wniosku o wydanie Profilu Zaufanego oraz jednorazowa wizyta w Naszym Urzędzie w celu potwierdzenia danych osobowych. Po uwiarygodnieniu danych właściciel profilu zaufanego może posługiwać się nim w kontaktach z administracją w sposób podobny, jak podpisem elektronicznym.
Lista spraw obsługiwanych za pośrednictwem Platformy ePUAP i Profilu Zaufanego obejmuje w chwili obecnej 15 pozycji i będzie sukcesywnie powiększana o nowe usługi. Lista usług oferowanych przez Urząd Gminy w Babicach znajduje się na stronie internetowej Urzędu w zakładce Twój E-urząd oraz na Platformie ePUAP.
Punkt potwierdzania profilu zaufanego został utworzony w związku z realizacją projektu „Już dzisiaj - urzędy jutra w Małopolsce”. Jest on współfinansowany przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji ze środków Unii Europejskiej, pochodzących z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki 2007- 2013.
Projekt jest realizowany na podstawie umowy partnerskiej między Gminą Babice, Gminą Świątniki Górne (lider projektu), Powiatem Myślenickim, Gminą Liszki, Gminą Mogilany, Gminą Siepraw, Gminą Sułkowice, Gminą Sułoszowa oraz Fundacją STIWEK (Fundacja na Rzecz Rozwoju Społeczeństw, Tolerancji, Integracji, Wolności, Edukacji, Kultury).