• Facebook
  • Newsletter
  • Kanał RSS
  • EN
  • Zmiana wielkości czcionki
  • Zmiana kontrastu
  • Drukuj
Formularz wyszukiwania
  • Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Gminy w Babicach
  • ePUAP

Promocja integracji społecznej . . .

28 grudnia 2009

W dniu 17 grudnia 2009 r. o godz. 16:00 odbyło się spotkanie podsumowujące realizację projektu systemowego pn. „Aktywizacja społeczno-zawodowa bezrobotnych w gminie Babice” . . .

     W dniu 17 grudnia 2009 r. o godz. 16:00 odbyło się spotkanie podsumowujące realizację projektu systemowego pn. „Aktywizacja społeczno-zawodowa bezrobotnych w gminie Babice” współfinansowanego z funduszy Unii Europejskiej, który jest realizowany od 1 marca 2009 r. do 31 grudnia 2009 r. w ramach Priorytetu VII PO KL – Promocja integracji społecznej, Działanie 7.1 – Rozwój i upowszechnienie aktywnej integracji, Poddziałanie 7.1.1 Rozwój i upowszechnianie aktywnej integracji przez ośrodki pomocy społecznej. Spotkanie podsumowujące realizację projektu połączone było ze spotkaniem Wigilijnym dla osób z terenu gminy Babice, w którym uczestniczyło ok 120 osób.
     Wśród zaproszonych gości był Pan Roman Warchoł - Wójt Gminy Babice, Radni Gminy Babice wraz z Przewodniczącą Rady Gminy Panią Haliną Sędzielarz, Ksiądz Proboszcz Antoni Pitek, Sołtysi, przedstawiciel GKRPA, pracownicy Ośrodka Pomocy Społecznej oraz uczestnicy projektu.
     Na początku spotkania Pani Jolanta Radecka – Kierownik OPS w Babicach przywitała przybyłych gości. Następnie głos zabrał Wójt Gminy, który pogratulował realizacji projektu oraz skierował wyrazy uznania dla uczestników projektu za wykazywane zaangażowanie podczas realizacji projektu. W dalszej części koordynator projektu przedstawił ogólne informacje na temat realizacji projektu. Następnie Wójt wręczył uroczyście uczestnikom projektu dyplomy oraz upominki  podarowane przez przedstawiciela firmy Oriflame  Panią  Ewę Bigaj. Ciepłego i rodzinnego charakteru całej uroczystości dodały występy dzieci ze Szkoły Podstawowej z Rozkochowa przygotowane przez Panią Renatę Walęgę.









     Koniec grudnia przyniósł ze sobą uroczyste zakończenie II edycji projektu systemowego pn. „Aktywizacja społeczno-zawodowa bezrobotnych w gminie Babice” współfinansowanego z funduszy Unii Europejskiej
     W ramach projektu systemowego indywidualnymi kontraktami socjalnymi objętych zostało 6 osób korzystających z pomocy społecznej.
Udało się zrealizować wszystkie instrumenty aktywnej integracji założone w projekcie, czyli aktywizacja społeczna polegająca na uczestnictwie w Treningu umiejętności psychospołecznych z elementami aktywnego poszukiwania pracy. Treningi były prowadzone przez psychologa. Zajęcia odbywały się w grupach, aby umożliwić pracę metodą warsztatową. Uczestnicy zapoznali się z takimi zagadnieniami jak: komunikacja, asertywność, autoprezentacja, stres oraz potencjał osobisty na rynku pracy
     Następnie zrealizowane zostało doradztwo zawodowe prowadzone w formie spotkań indywidualnych. Dzięki tym zajęciom każda z osób uczestniczących w projekcie miała możliwość odkrycia swojego potencjału zawodowego i pewnego ukierunkowania, celem trafnego wyboru kursów zawodowych
     Po spotkaniach i zajęciach z doradcą zawodowym wyłoniono 2 kandydatki na kurs maniciur pediciur, 3 uczestników zdecydowało się na kurs opiekuna nad osobami starszymi i dziećmi oraz 1 uczestniczka wybrała kurs z zakresu kadry i płace.
     Ponadto uczestnicy projektu brali udział w warsztatach kompetencji i umiejętności społecznych z zakresu: trening budżetowy, jak kształtować swój wizerunek zewnętrzny, prawa pracy i bhp, zdrowy tryb życia i zagrożenia XXI wieku, oraz spółdzielnia socjalna, jako forma aktywności zawodowej
     Wszystkim uczestnikom projektu dziękujemy za wytrwałości i życzymy powodzenia. Mamy nadzieję, że przejście przez wszystkie etapy Projektu zostanie uwieńczone uzyskaniem zatrudnienia.
     Realizacja projektu systemowego jest nową formą pracy z klientami pomocy społecznej, jest wyzwaniem dla kadry Ośrodka Pomocy Społecznej w Babicach, któremu mamy nadzieję sprostać a efekty wspólnych wysiłków będą zauważalne przez poprawę sytuacji uczestników projektu i ich rodzin.