• Newsletter
Formularz wyszukiwania
  • Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Gminy w Babicach
  • ePUAP

Wydanie decyzji o ustaleniu lokalizacji inwestycji celu publicznego albo warunków zabudowy

REFERAT ZAGOSPODAROWANIA PRZESTRZENNEGO I GOSPODARKI NIERUCHOMOŚCIAMI

Herb Babic

KARTA INFORMACYJNA
URZĄD GMINY W BABICACH
UL. KRAKOWSKA 56, 32-551 BABICE
poczta@babice.pl                                              www.babice.pl

WYDANIE DECYZJI O USTALENIU LOKALIZACJI INWESTYCJI CELU PUBLICZNEGO ALBO WARUNKÓW ZABUDOWY

PODSTAWA PRAWNA:
1) Ustawa z dnia 27 marca 2003 r. o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym.
2) Ustawa z dnia 14 czerwca 1960 r. Kodeks postępowania administracyjnego.
3) Ustawa z dnia 16 listopada 2006 r. o opłacie skarbowej.
PODMIOT UPRAWNIONY DO WYSTĄPIENIA O ZAŁATWIENIE SPRAWY:
Inwestorzy, których działki nie są objęte miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego.
WYMAGANE DOKUMENTY:
1) Wniosek o ustalenie lokalizacji inwestycji celu publicznego albo warunków zabudowy.
2) Mapa zasadnicza lub, w przypadku jej braku, mapa ewidencyjna, w skali 1:500 lub 1:1000, a w stosunku do inwestycji liniowych również w skali 1:2000, pochodząca z państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego, obejmujące teren, którego wniosek dotyczy, wraz z obszarem, na który inwestycja będzie oddziaływać - nie mniejszy niż trzykrotna szerokość frontu terenu, jednak nie mniejszej niż 50 metrów.
3) Określenie w formie graficznej:
• granicy terenu objętego wnioskiem oraz granicy obszaru, na który inwestycja będzie oddziaływać,
• planowanego sposobu zagospodarowania terenu oraz charakterystyki zabudowy i zagospodarowania terenu, w tym przeznaczenia i gabarytów projektowanych obiektów budowlanych.
4) Dokumenty potwierdzające zapewnienie dostępu inwestycji do infrastruktury technicznej, w tym w zakresie dostaw energii oraz w zakresie dostaw wody i odbioru ścieków socjalno – bytowych.
5) Pełnomocnictwo do reprezentowania wnioskodawcy (opłacone zgodnie z ustawą o opłacie skarbowej) – jeżeli wnioskodawca działa przez pełnomocnika.
6) Kopia decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach na realizację przedsięwzięcia dla inwestycji wymienionych w rozporządzeniu Rady Ministrów w sprawie przedsięwzięć mogących znacząco oddziaływać na środowisko – jeżeli zamierzenie wymaga uzyskania takiej decyzji.
OPŁATY:
Opłata skarbowa za wydanie decyzji – 598,00 zł. – dla osób i podmiotów niebędących właścicielami lub użytkownikami wieczystymi terenu, którego wniosek dotyczy z wyłączeniem inwestycji wymienionych w ustawie o opłacie skarbowej.
Opłata skarbowa za pełnomocnictwo 17,00 zł.
Opłatę skarbową za wydanie decyzji o warunkach zabudowy lub decyzji o ustaleniu lokalizacji inwestycji celu publicznego należy wpłacić na konto Urzędu Gminy Babice Bank Spółdzielczy w Chrzanowie Oddział w Babicach 53 8444 0008 0000 0100 2017 0037.
FORMA ZAŁATWIENIA SPRAWY:
Wydanie decyzji
TERMIN ZAŁATWIENIA SPRAWY:
Decyzja o ustaleniu lokalizacji inwestycji celu publicznego w terminie 65 dni od dnia złożenia wniosku o wydanie decyzji.
Decyzja o warunkach zabudowy w terminie 90 dni od dnia złożenia wniosku.
Do terminu nie wlicza się terminów przewidzianych w przepisach prawa do dokonania określonych czynności, okresów zawieszenia postępowania oraz okresów opóźnień spowodowanych z winy strony, albo z przyczyn niezależnych  od organu.
TRYB ODWOŁAWCZY:
Od decyzji służy stronom prawo wniesienia odwołania do Samorządowego Kolegium Odwoławczego w Krakowie, ul. Lea 10 za pośrednictwem Wójta Gminy Babice, w terminie 14 dni od daty jej otrzymania.
INNE INFORMACJE:
SPRAWĘ ZAŁATWIA: